Amway eSpring

Amway eSpring je držitelem nové certifikace NSF P477

Amway eSpring splnil podmínky certifikace NSF P477

Amway eSpring splnil podmínky certifikace NSF P477

Zařízení na úpravu pitné vody eSpring je jednou ze dvou značek, které jako první získaly certifikaci NSF P477. Tento nový protokol se zaměřuje na testování schopnosti zařízení snížit obsah toxinů produkovaných sinicemi.

V době prvního uvedení na český trh (leden 2005) se eSpring mohl chlubit tvrzením, že je prvním držitelem tří NSF certifikací na světě:

  • NSF 42 – zlepšení chuti, vůně a vzhledu
  • NSF 53 – kontaminanty jako např. olovo, těkavé organické látky
  • NSF 55 – baktericidní úprava

V uplynulých letech se k těmto třem certifikacím přidaly ještě dvě další, které v době prvního uvedení na trh nebyly ještě definovány, a eSpring je opět první značka na světě, která tyto certifikace získala:

  • NSF 401 – 15 nových kontaminantů zahrnujících léky a nové typů herbicidů, které se ve stopovém množství nacházejí v pitné vodě (norma vznikla až v roce 2014)
  • NSF P477 – mikrocystiny (toxiny produkované sinicemi)

The first products to earn certification to the protocol are Access Business Group’s eSpring models 100185, 100188 and 100189 and Coway Co., Ltd. models CIFN11-PLUS, CIFN11S-PLUS, CIFN14-PLUS, CIFN8-PLUS and CIFN85-PLUS.
zdroj: NSF International

Dobrá zpráva je, že bez ohledu na to, kdy jste zařízení koupili, jste již tehdy měli doma výrobek, který splňoval všechny nové standardy. A to i přesto, že v době prvního uvedení eSpringu na český trh ještě ani nebyly definované.